Sporti

Real Madridit i lëndohet edhe ky super lojtar

11/12/2017 16:11
nga:E.A

Mesfushori i Real Madridit Isco ka pësuar një lëndim, në ndeshjen kundër Costa Rikës,  me Kombëtaren e Spanjës.

Me këtë rast ai është kthyer në shtëpinë e tij dhe duket se do t’i mungojë klubit për një kohë.

Ky lëndim nuk është një lajm i mirë për skuadrën e Zinedin Zidane, pasiqë ai nuk do të mund të llogarisë në Iscon në ndeshjen e rëndësishme kundër Atletico Madridit e cila luhet të shtunën.

Mesfushori spanjoll përveq derbit madrilien do ta humb edhe ndeshjen e radhës të Kombëtares spanjolle e cila do ta luajë me 14 nëntor kundër Rusisë. /GazetaBlic/

11/20/2017 11:02

Reali merr lajmin e keq. Pesë lojtarë i mungojnë në Champions League