Sporti

Real Madridi s’e shfrytëzon humbjen e Barcelonës, dështon përballë Betisit

11/02/2019 22:53
nga:M K

Ka përfunduar me barazim pa gola dueli i vetëm i Primera Divisionit Spanjoll, Real Madrid – Betis.

Galaktikët s’e shfrytëzuan fare mundësinë e kalimit në vendin e parë, pas humbjes së Barcelonas nga Levante, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, skuadra mbretërore barazon numrin e pikëve të arkëtuara, po aq sa katalunasit, por për shkak të golaverazhit qëndrojnë në pozitën e dytë.

Betisi ndërkaq, pas 12’të javëve, ka arkëtuar 13’të pikë dhe pozicionohet i 14’ti në La Liga.

Xhiron e ardhshme, “los blancos” i shkojnë Eibarit, kurse andaluzianët do ta zhvillojnë derbin e qytetit, përballë Sevillas.

/GazetaBlic/

11/07/2020 18:16

Barcelona bindshëm ndaj Betisit, vetëm fitorja e tretë këtë edicion