Sporti

Real Madridi “pesëshe n’kajmak” Leganes’it, (-1) nga Barcelona

10/30/2019 23:11
nga:M K

Real Madridi ka shënuar fitore të bindëse dhe tejet të lehtë ndaj Leganes’it, për të shkuar kështu në kuotën e 21’të pikëve dhe për të qëndruar me vetëm një më pak se Barcelona, që kryeson tabelën e klasifikimit në La Liga.

Rodrygo, Kross, Ramos, Benzema e Jovic ishin realizatorët e fitores së sotme, shkruan GazetaBlic.

Me këto tre pikë, galaktikët e ndjekin hap pas hapi Barcelonën, që këtë xhiro mposhti Valladolidin me rezultatin bindës 5-1.

Javën e ardhshme, mbretërit sërish do të jenë në cilësinë e vendasit, ku e presin Betisin, derisa Leganes, që edhe më tutje mbetet në pozitën e fundit do të jetë nikoqir i Eibarit.

/GazetaBlic/

05/15/2020 23:15

Manchester City – Real Madrid zhvillohet me 7 Gusht?