Sporti

Real Madridi pas super mesfushorit të Liverpoolit

03/08/2018 10:29
nga:Lorik J

Real Madrid janë duke u përpjekur të mposhtin Juventusin për të nënshkruar mesfushorin e Liverpoolit, Emre Can.

Mesfushori gjerman do të jetë një lojtar i lirë pas 30 qershorit dhe pritej që t’i bashkohej Juventusit në sezonin e ardhshëm, shkruan GazetaBlic

Megjithatë, për lojtarin ka interes edhe nga Real Madridi dhe tashmë gara për të bëhet edhe më e nxehtë.

Juventus është ende favorit për të nënshkruar me Can, por shoqëruesit e lojtarit tani kanë kërkuar kohë për të shqyrtuar ofertën nga Madridi./GazetaBlic/

12/17/2018 00:16

Pas Haradinajt, edhe Bërnabiq shkon në Bruksel