Sporti

Real Madridi e dëshironte Piatekun, ja kush e thotë

02/12/2019 10:39
nga:Ideal

Ish-trajneri i Krzysztof Piatek, shpreh keqardhjen se Real Madridit nuk u mundua mjaftueshëm për të nënshkruar me sulmuesin e Milanit, thotë se “Milani e donte më shumë’.

Piatek ka bërë një ndikim të menjëhershëm tek Milanin, duke shënuar katër gola në shumë ndeshje që prej mbërritjes nga Genoa muajin e kaluar, por Michal Probierz – i cili e ndihmoi atë në Krakovia – zbuloi se Madridi ishte gjithashtu në lojë, raporton Futball Italia, shkruan GazetaBlic.

“Deri tani ai është transferuar mirë dhe ka ndërmarrë të gjitha hapat e duhur për t’u bërë një lojtar i madh në nivel ndërkombëtar”, tha Probierz për Gazzetta dello Sport.

“Unë jam i sigurt se tani Milan do të kthehet në mesin e katër klubeve të para në Serie A. Më pas, në të ardhmen, ai do të bëhet një yll, i denjë të luajë për Real Madridin.

“Unë me të vërtetë mendoj se drejtorët e Realit nuk pendohen duke u përpjekur fort për ta blerë atë në janar. Ata me të vërtetë mendonin për të, por Milan e donte më shumë.

“Për tifozët italianë, sidomos rossonerët, është e mrekullueshme

“Unë jam i sigurt se me karakterin dhe qëndrimin e tij në çdo aspekt të lojës, ai do të jetë ndër më të mëdhenj të brezit të tij”.

/GazetaBlic/