Sporti

Real Madrid vs. Numancia – Formacionet zyrtare (FOTO)

01/10/2018 20:35
nga:Y.K

Real Madridi sonte zhvillon ndeshjen kthyese ndaj Numancias në kuadër të Copa del Rey me fillim nga ora 21:30.

Tekniku Madrilen edhe në këtë ndeshje ashtu si në ndeshjen e parë ka vendosur të startojë me lojtarë të planit B të cilët nuk kanë pasur shumë minuta në La Liga apo Champions League.

Ekipi Madrilen ka një avantazh prej 3-0 pas ndeshjes së parë dhe sonte do të kërkojë kualifikimin në cerekfinale të Copas.

Ky është formacioni zyrtar i Realit për ndeshjen e sontme:

Casilla; Carvajal, Vallejo, Nacho, Theo; Kovacic, Llorente, Ceballos; Vazquez, Mayoral, Asensio

12/13/2018 17:32

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim