Sporti

Real Madrid vjen me ofertë të çmendur për Mohamed Salah

03/07/2018 12:44
nga:Y.K

Real Madrid thuhet se dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Liverpoolit, Mohamed Salah, transmeton Gazeta Blic

Aq shumë e duan Mohamed Salahin skuadra madrilene  sa që është e gatshme të ofrojë 90 milion funte për të marrë nga Liverpooli.

Bosi i Madridit Zinedine Zidane është një tifoz i madh i sulmuesit egjiptian dhe ai thuhet se e favorizon atë më shumë se sa sulmuesin angleze Harry Kane.

Spanja e portalit spanjoll Diario Gol thuhet se Zidane dëshiron të nënshkruajë me Salahun në fund të sezonit.

Diario Gol gjithashtu deklaron se Real nuk do të kishte asnjë problem për të paguar deri në 90 milionë funte për Reprezentuesin e Egjiptit.

Kujtojmë që Mohamed Salah deri me tani ka realizuar plot 32 gola për Liverpool, 24 nga këto në Premier League./Gazeta Blic

12/17/2018 00:16

Pas Haradinajt, edhe Bërnabiq shkon në Bruksel