Sporti

Real Madrid u rikthehet fitoreve

11/05/2017 22:45
nga:E.A

Los Blancos kanë mposhtur në shtëpi Las Palmas, me rezultat 3:0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e 11-të të La Ligas.

Casemiro e hapi serinë e golave në minutën e 41’, Asensio shënoi në minutën e 56’ dhe Isco e përmbylli këtë fitore në minutën e 74’.

Në xhiron e ardhshme madrilienët i pret derbi ndaj Atleticos në udhëtim.

11/20/2017 11:02

Reali merr lajmin e keq. Pesë lojtarë i mungojnë në Champions League