Sporti

Real Madrid rrit çmimin për James!

06/13/2019 12:16
nga:Lorik J

Real Madrid thuhet se kanë ngritur çmimin e kërkuar për James Rodriguez dhe siç duket kjo po i pengon Real Madridit.

Napoli duket se ishte në rrugën e duhur për të transferuar James, pasi kërkonte shërbimet e tij me huazim me të drejtë blerje, përcjell GazetaBlic.

Megjithatë, Corriere del Mezzogiorno pretendon se Madrid tani dëshiron të shesë kolumbianin plotësisht për 55 milionë euro dhe jo ta huazojë atë.

Kjo do të bënte që shefi i Napolit, Aurelio De Laurentiis, të ndalonte bisedimet tani për tani.

Nga ana tjetër, De Laurentiis shpreson që Los Blancos do të ul çmimin, në mënyrë që mesfushori 27 vjeçar të përfundojë në Sao Paolo.

/GazetaBlic/