Sporti

Real Madrid me transferim të papritur në verë

04/15/2019 16:48
nga:Natyra

Real Madrid mund të has në probleme të mëdha gjatë afatit kalimtar të verës.

Real Madrid është duke tentuar ta transferojë Declan Rice nga West Hami.

Skuadra spanjolle ka filluar kontaktet e para me familjen e mesfushorit, gjersa ‘Çekanët’ mund të ankohen në FIFA dhe UEFA për shkak të negociatave të fshehta, përcjell aljmi.net.

Real Madrid e do transferimin e Declan Rice, ndërsa West Ham kërkon 50 milionë euro nga shitja e tij.

Por, skuadra londineze ka kërkuar që mos t’i bëhet presion lojtarit që ta kërkojë uljen e çmimit, pasi nuk do ta lejojnë një gjë të tillë.