Sporti

Real Madrid ka gati 60 milionë euro për lojtarin e Barcelonës

03/11/2018 19:36
nga:Lorik J

Trajneri Zinedine Zidane ka kërkuar edhe një mbrojtës për sezonin e ri.

Sipas Don Balon, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është fans dhe dëshiron të transferojë francezin e Barcelonës, Samuel Umtiti.

Mbrojtësi ka një klauzolë prej 60 milionë eurosh, shumë kjo që nuk do të ishte problem për Perez.

Por, për të marrë shërbimet e Umtitit, përveç Barcelonës, Realit i duhet të luftojë edhe me Chelsean dhe Manchester Unitedin.

09/20/2018 16:39

Modricin e ‘tradhëton’ shoku i skuadrës, ky i fundit thotë se Ronaldo duhet t’a fitojë ‘Topin e Artë’