Sporti

Real Madrid favoriti numër një në Ligën e Kampionëve, ja sa larg është Barcelona

09/12/2017 10:39
nga:Y.K

Sot do të rikthehet në aksion Liga e Kampionëve, me disa prej skuadrave favorite që luajnë ndeshjet e para në sezonin 2017/18

Kampioni aktual i Evropës, Real Madrid sipas bastoreve edhe këtë sezon është favorit për të triumfuar në Ligën e Kampionëve, për të tretin vit radhazi.

Triumfi i Realit në Ligën e Kampionëve kotohet me 5.0, duke lënë mbrapa skuadrën franceze, PSG me 7.5.

Triumfi i Bayern Munichut dhe Barcelonës kotohet me 8.0, ndërsa pas tyre renditen dy skuadrat nga Manchester, United dhe City me 12.0.

Befasi është se në mesin e gjashtë skuadrave nuk është Juventus, që sezonin e kaluar arriti deri në finale, ku u mposht 4:1 nga Real Madrid.

07/17/2018 16:05

Nëna e Ronaldos: Biri im është i lumtur në Juventus