Sporti

Real Madrid – Celta Vigo, përfundon pjesa e parë – ky është rezultati

01/02/2021 21:45
nga:M K

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e duelit Real Madrid – Celta Vigo.

Vendasit kanë shkuar në pushim me epërsi minimale, pas golit të Lucas Vasquez në minutën e gjashtë, përcjell GazetaBlic.

LEXO EDHE: Minuta e 6 dhe vjen goli i parë në duelin Real Madrid – Celta Vigo

Nikoqirët janë dukshëm më kërkues, por që nuk kanë arritur ta gjejnë edhe golin e sigurisë.

Gjithsesi, fraksioni i dytë premton të jetë edhe më interesant, me mysafirët që do të tentojnë befasinë.

HT Real Madrid – Celta Vigo 1-0

/GazetaBlic/