Lajme

Reagon Thaçi: Disa njerëz po mundohen ta prishin procesin e marrëveshjes me Serbinë

03/08/2020 14:52
nga:E Sh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në twitter ka reaguar duke thënë që ka tentime nga disa njerëz për ta prishur procesin e arritjes së marrëveshjes përfundimtare të paqes në mes Kosovës dhe Serbisë.

“Pra, më lejoni ta them përsëri, me zë të lartë dhe të qartë: Ne po flasim për përfundimin e një konflikti të vjetër shekullor, duke u përqëndruar në zhvillimin ekonomik. Jetë më të mirë për qytetarët tanë, dhe njohje të ndërsjellë. Asgjë më shumë dhe asgjë më pak. Përsëri, roli i SHBA është i domosdoshëm” ka shkruar Thaçi.

Po ashtu ai në këtë shkrim ka thënë që Grenell është duke bërë një punë të shkëlqyeshme me mbështetjen e plotë nga Palmeri.

Thaçi e falënderoi Grenellin po ashtu edhe Donald Trumpin për punën e tyre që të sjellin paqe në botë.

06/30/2020 11:43

Gruaja e Sabri Fejzullahut, emocionohet nga fjalimi i presidentit Thaçi