Uncategorized

Reagon presidenti i Kosovës, për kërcënimet ndaj gazetares Xharra

04/11/2017 15:05
nga:A. R.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka dënuar ashpër kërcënimet e bëra ndaj gazetares Arbana Xharra.

Thaçi ka shënuar në profilin e tij zyrtar në Facebook, rreth këtyre kërcenimve.

Shënimi i plotë:

Kërcënimi i gazetares Arbana Xharra është i papranueshëm dhe i dënueshëm.
Liria e fjalës dhe e shprehjes së mendimit paraqet të drejtën themelore të njeriut, që ka rol jetik edhe në realizimin dhe mbrojtjen e të drejtave të tjera.
Reagimet ndaj rasteve të tilla dëshmojnë se shoqëria jonë nuk i duron dhunuesit e lirisë së shprehjes. HTH

11/18/2019 15:19

Thaçi takohet me Ramën, diskutojnë për mbrojtjen dhe promovimin e interesave të dy shteteve