Sporti

Reagon gjyqtari që krahasoi Albin Kurtin me diktatorin koreano-verior: “Më hakuan llogarinë”

03/26/2020 15:44
nga:M K

Një postim në rrjetin social “Facebook” duket se do t’i kushtojë gjyqtarit të Ligës së Dytë, Qëndrim Vata.

Vata, mbrëmë në orët e vona, pak kohë pasi u votua mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti, reagoi me një postim të paskrupullt, ku tha se Albin Kurti është i njëjti me diktatorin korano-verior, Kim Jong-Un, përcjell GazetaBlic.

E krahasoi Albin Kurtin me diktatorin korean, Kim Jong-Un | FFK’ja pezullon gjyqtarin e futbollit

Ndërkaq, po mbrëmë, ai i ra “pishman”, madje përdori atë arsytimin banal, persona të papërgjegjshëm më hakuan llogarinë.

Më poshtë edhe arsyetimi i tij si dhe fotoja që u diskutua goxha, e që ndikoi te vendimi me pezullim te komisioni për pezullim të gjyqtarëve.

https://www.facebook.com/qendrimvataa/posts/1014823932244469

/GazetaBlic/