Sporti

RB Leipzig kërkon 40 milionë euro për Wernerin

08/16/2019 12:15
nga:M K

RB Leipzig ka treguar çmimin për yllin e skuadrës, Timo Werner.

Klubi gjerman kërkon 40 milionë euro për sulmuesin, të cilit i skadon kontrata në fund te sezonit.

Gjermani është duke u kërkuar nga Napoli, Roma dhe Valencia, mirëpo në garë ka hyrë edhe Bayerni.

Bayerni është i gatshëm për të paguar 25 milionë euro, mirëpo Lipzig po kërkon me shumë.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat deri në fund të merkatos, kur edhe përfundimisht pritet të mësohet nëse Wernder do të vazhdojë me Leipzeig-un apo jo.

06/16/2020 12:54

Werner refuzon të luajë në Ligën e Kampionëve