Lajme

Reagon Ramush Haradinaj pas vrasjes së Qerim Kelmendit: Organet përgjegjëse të zbardhin sa më shpejt rastin

02/27/2020 11:21
nga:Y I

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas vrasjes makabre të ish-luftëtarit të UÇK-së Qerim Kelemendi.

Haradinaj shkruan se Klemendi ka qenë bashkëluftëtarë i orëve të para të UÇK-së.

Ai i ka shprehur ngushëllime familjes dhe iu ka bërë thirrje organeve të drejtësisë të sqarojnë sa më parë rastin.

Postimi i plotë: