Lajme

Ramush Haradinaj e Rrahman Rama të humbur në mendime (VIDEO)

12/13/2019 14:32
nga:Gazeta Blic

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj për disa momente ka humbur në mendime në aktivitetin e organizuar me rastin e njëvjetorit të miratimit të ligjeve për FSK-në, njofton Klan Kosova.

Ai gjatë vizitës në Ministrinë e Mbrojtjes tha se Forcën e Sigurisë së Kosovës do ta rreshtojnë me ushtritë e botës dhe krahë vendeve anëtare të NATO-s.

Përpos deklaratave si kjo për Ushtrinë e Kosovës, Haradinaj atje gjeti kohë edhe për ushtrime fizike.

Ai sfidoi kadetët e kësaj force me disa “pompa” ku dëshmoi se është në formë të mirë.

04/16/2020 15:02

FSK-ja nuk i merr paratë që qeveria ndau për ushtarët, kërkojnë që të përdoren për nevoja tjera!