Uncategorized

Rama dhe Merkel takohen të hënën pasdite

04/28/2019 17:41
nga:A. R.

Të hënën pasdite Kancelarja gjermane Angela Merkel do të ketë një bisedë me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Lajmin e ka dhënë Kancelaria gjermane me anë të një njoftimi për shtyp.

Në kuadër të Samitit për Ballkanin, të gjithë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor do të mblidhen bashkë të hënën në Berlin, me ftesë të kancelares Angela Merkel dhe presidentit Emmanuel Macron, shkruan TCh.

09/18/2019 22:41

Çmenden serbët – Sportistët kosovarë ngrisin flamurin kombëtar dhe atë shtetëror në mes të Serbisë