Sporti

Rakitic vjen me një deklaratë ‘bombë’ para duelit me Chelsean

02/19/2018 18:37
nga:Lorik J

Barça dhe Chelsea do të takohen në Stamford Bridge nesër në ndeshjen e parë të raundit të 16’të Ligës së Kampionëve.

Gjigandët e La Ligas janë favoritë për ta fituar këtë duel, pasi Chelsea është nën presion pas një sezoni zhgënjyes deri më tani, shkruan GazetaBlic

Mirëpo, mesfushori kroat, Rakitic nuk pret një udhëtim të lehtë.

“Ne duhet të përpiqemi të mbajmë ritmin e lojës,” tha ai për Marca.

“Do të jetë një lojë shumë e vështirë, por gjithashtu shumë e bukur, ne duhet ta fitojmë atë për të kaluar në raundin tjetër”, përfundoi Rakitic./GazetaBlic/

12/27/2019 20:33

Rakitic: Valverde nuk flet me mua