Sporti

Qyteti kosovar bëhet me stadium modern

11/22/2018 14:29
nga:M K

Edhe një stadium tjetër është ndërtuar në Kosovë.

Fjala është për qytetin e Shtimes, i cili nga sot do ta ketë edhe stadiumin sipas kritereve të nivelit kosovar, shkruan GazetaBlic.

Investimi është bërë nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit së bashku me ndihmën e bashkëatdhetarëve.

Më poshtë postimi i plotë i ministrit Kujtim Gashi.

Sapo përuruam Stadiumin e Shtimes, investim i përbashkët i MKRS-së, Komunës së Shtimes, dhe bashkëatdhetarëve të cilët kanë participuar në këtë projekt, i cili u realizua për një kohë shumë të shkurtër.

Qytatarët e Shtimes më në fund e realizuan një ëndërr të kamotshme të të gjithë sportistëve e sportdashësve që edhe Shtimja të ketë infrastrukturën e nevojshme për zhvillimin e aktiviteteve sportive. Tashmë në të gjithë vendin jemi duke investuar për ngritjen e infrastrukturës dhe përkrahjen për sportistët

/GazetaBlic/

06/16/2019 20:43

Premtimi i pa mbajtur i Kadri Veselit për veteranët