Lajme

QKUK: Një pacient në pritje të rezultatit për koronavirus, 7 të tjerë me oksigjenoterapi

03/26/2020 12:12
nga:E Sh

Drejtori i departamentit për informim në Ministrinë e Shëndetësisë, Faik Hoti, ka njoftuar se aktualisht në QKUK, të infektuar me koronavirus janë të shtrirë 32 pacientë.

25 prej tyre janë në gjendje stabile, ka thënë ai, 7 të tjerë me oksigjenoterapi dhe 1 pacient në pritje të rezultatit për koronavirus.

Njoftimi i tij:

 

Raport i shkurtër nga Klinika Infektive – QKUK (26 mars 2020)Pacientë të shtrirë në klinikë, të vërtetur me Covid 19…

Publiée par Faik Hoti sur Jeudi 26 mars 2020