Lajme

Qeveria e Kosovës miraton tri nisma për njohje të patentë-shoferëve jashtë vendit

04/23/2019 15:44
nga:Gazeta Blic

Qeveria e Kosovës të martën ka miratuar nismat për lidhje të marrëveshjeve ndërkombëtare me Malin e Zi, Zvicrën dhe Francën, për njohje reciproke të patentë-shoferëve.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook.

Mosnjohja ndërkombëtare e dokumenteve personale të Kosovës është bërë shqetësim i madh për shumë qytetarë të Kosovës, të cilët jetojnë jashtë vendit.

Autoritetet në Kosovë thonë se që nga viti 2013 kanë filluar negociatat me disa nga vendet e Bashkimit Evropian që të arrijnë marrëveshje reciproke për njohje ndërkombëtare të dokumenteve personale të Kosovës, konkretisht për njohje të patentë-shoferëve.

11/27/2020 23:03

Drilon Ismajli fiton vendin e parë në turneun e Ditës së Flamurit në kikboks