Cool

Qeni përballet me dy luanë, u tregon se kush është ‘bossi’!

11/19/2018 15:47
nga:Natyra

Luanët njihen si mbretërit e xhunglës. Megjithatë një qen i vogël u përpoq që ti japë fund sundimit të tyre ndërsa u përball me dy mace të egra në një undër të Tanzanisë në Afrikën Lindore.

Video tregon qenin e guximshëm e të patrembur që shkon drejt një luani dhe një luaneshe me vetëbesim.

Ai fillon ti lehë, ndërsa macet e egra i shmangen.

Por kur qeni e pa se ishte duke kërkuar për të ‘kafshuar më shumë se mund të përtypte’, u largua ngadalë.

Shikojeni videon:

05/21/2019 23:26

Arsyeja pse Barcelona refuzoi të blinte Rabiot