Sporti

Qelbesh era gojë, reagimi i yllit të Arsenal po thyen rrjetin

03/15/2019 11:30
nga:M K

Arsenal fitoi 3-0 ndaj Rennes dhe siguroi kualifikimin për në çerekfinale të Europa League edhe pse në ndeshjen e parë u mundën 3-1 nga skuadra franceze.

Në përfundim të kohës shtesë ka qenë Alex Iwobi që ka vjedhur vëmendjen e të gjithë rrjetit me veprimin ndaj mbrojtësit Hamari Traore.

Lojtarët patën një përplasje mes tyre dhe teksa afrohen të acaruar me njëri-tjetrin sulmuesi i Arsenal largohet menjëherë duke bllokuar hundët.

Një injorim i rëndë për kundërshtarin, që Iwobi si duket u bllokua nga era e keqe e gojës së Traore.

04/23/2020 11:56

Katër lojtarë të Arsenalit thyejnë rregullat e karantinës, mes tyre edhe Granit Xhaka