Lajme

Putin u thotë gjermanëve: Nuk ishte lehtë, por nuk e humbim shpresën

03/22/2017 18:20
nga:A. R.

Moska shpreson se do të kthejë bashkëpunimin me Gjermaninë, ka thënë presidenti i Rusisë, Vladimir Putin.

Ai ka theksuar se në zhvillimet e fundit në sferën ekonomike, do të ndikojmë në mënyrë reciproke për sasinë e tregtisë.

“Nuk humbim shpresën se do të arrijmë të kthejmë bashkëpunimin e plotë”, ka thënë ai në takimin me drejtorin e Korporatës BASF, Kurt Bok.

Putin ka shtuar se është i kënaqur me faktin se partner të besueshëm bashkëpunojnë me Rusinë.

Drejtori i Korporatës BASF, Kurt Bok, ka thënë se kompania e tij merr pjesë në mënyrë aktive në treg dhe janë të përfshirë në kimi dhe elektro-energjetikë.

“Dy vitet e fundit nuk ishin të lehta, por nga ky vit shkojmë drejt trendit të rritjes”, tha Bok, duke shtuar se do të punojnë në rritjen e pjesës së prodhimit në territorin rus.

 

02/06/2018 21:18

Gjermanët ndihmojnë për kontrollin e ushqimit (VIDEO)