Sporti

Punë e kryer: Sane transferohet tek Bayerni

06/30/2020 19:15
nga:Lorik J

Skuadra e Bayern Munichut ka arritur një transferim të madh.

Ekipi i madh bavarez ka arritur të transferojë sulmuesin anësor të Manchester Cityt, Leroy Sane, raporton gazetari i SportBild, Christian Falk, përcjell GazetaBlic.

Falk para pak minutash me anë të një cicërime në Twitter ka njoftuar për kalimin e Sane tek Bayerni.

Christian Falk, gazetari i SportBild është shumë i lidhur me klubin e Bayernit dhe informacioni i fundit nga ai është se transferimi i Sane nga Manchester City tek Bayern Munich veçse është kryer.

“Njoftim për Leroy Sane: Transferimi i tij në Bayern është kryer”, shkruan Falk në Twitter.

/GazetaBlic