Lajme

Publikohet vendimi i Qeverisë Hoti: Këto janë masat e reja për mbrojtje nga koronavirusi (Dok)

06/18/2020 00:24
nga:Gazeta Blic

Me shtimin e numrit të të prekurve me Covid-19 në 24 orësh, sot u ashpërsuan masat për mbrojtje nga virusi.

Qeveria e Kosovës mori vendim që institucione publike dhe private me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit ta reduktojnë stafin nëpër zyra.

”Me qëllim të parandalimit të përhapjes, IKSHP na ka rekomanduar dhe pas takimit me Komitetin që të gjitha institucionet Publike dhe private obligohen ta organizojnë punën në distancë fizike apo nga shtëpitë online, që nënkupton reduktimin e stafit”, u shpreh sot në mbledhjen e Qeverisë, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Klan Kosova ka siguruar vendimin, për të cilin Ministri Armend Zemaj tha se hyn në fuqi që nga miratimi i tij nga Kryeminsitri Avdullah Hoti.

Deputetja e AAK-së: Dy faktorët që çuan në rritjen e numrit të të prekurve me koronavirus