Lajme

Publikohen fotografitë e serbëve që dyshohet se kryen masakrën e Reçakut

01/15/2020 17:44
nga:B. D

Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, ka publikua disa dokumentacione dhe fotografi të autorëve të Masakrës së Reçakut.

“Për rikujtim: Këta janë disa nga kryesit e masakrës së Reçakut. Kosova nuk do të harrojë asnjëherë”, ka shkruar Zyberaj në Facebook.

Publikimi i këtyre të dhënave nga Zyberaj vjen në 21 vjetorin e përkujtimit të një prej masakrave më të tmerrshme të kryer nga aparati shtetëror serb ndaj civilëve shqiptarë.

Zymberaj edhe më herët kishte publikuar dokumente që tregojnë se si forcat serbe pasi kanë kryer krimet, trupat e viktimave të varrosura në Kosovë i kanë zhvarrosur dhe i kanë dërguar në Serbi.

Fotografitë i gjeni më poshtë:

Për rikujtim:Këta janë disa nga kryesit e masakrës së Reçakut. #Kosova nuk do të harrojë asnjëherë.

Publiée par Jetlir Zyberaj sur Mercredi 15 janvier 2020

01/30/2020 16:38

MPJ zbulon emrin e komandantit serb që ka kryer krime në Rahovec, Malishevë, Gjakovë e Prizren