Cool

Psikologia thotë se meshkujt shqiptarë janë të frustruar, e shohin seksin si triumf

06/06/2020 22:53
nga:Gazeta Blic

Psikologia Nevila Mbriçe ka folur sot për temën që është rikthyer sërish në vëmendje ditët e fundit, që është abuzimi seksual.

Kjo temë është rikthyer edhe njëherë në vëmendje pas zbulimit të një ngjarjë të rëndë që kishte ndodhur në një shkollë në Tiranë.

Mbriçe në një intervistë në RTV Ora është shprehur se edukimi duhet të fillojë nga familja dhe shtoi se meshkujt në Shqipëri janë shumë të frsutruar.

“Edukimi duhet të filloje nga familja. Meshkujt në Shqipëri janë të frustruar, nuk e shohin aktin seksual si diçka të bukur njerzore, si diçka që duhet shijuar me moshë, por e shohin si triumf”, ka thënë psikologia.