Sporti

PSG e Atletico Madrid regjistrojnë fitoret e radhës në kampionatet respektive

11/07/2020 23:04
nga:M K

PSG dhe Atletico Madrid kanë regjistruar edhe fitoret e radhës në kampionatet respektive.

Kampioni aktual francez ka mposhtur me rezultat 3-0 skuadrën Rennes, për t’ia konfirmuar kësaj të fundit edhe humbjen e dytë këtë edicion, krahas pesë fitoreve e tri barazimeve, përcjell GazetaBlic.

Di Maria me dy gola e Kean me një sosh, mjaftuan për tri pikët e reja dhe qëndrimin e sigurtë në krye të renditjes tabelare.

Në anën tjetër, me një gol më shumë dallim fitoi edhe Atletico Madrid. Djelmoshat e Simeones mposhtën Cadizin, që këtë edicion e filloi mjaft mirë.

Felix me dy gola, Llorente e Suarez ishin realizatorë, për fitoren e pestë në sezonin e ri, që u siguroi “Los Colchoneros” pozitën e parë në tabelën e klasifimit pas javës së shtatë.

/GazetaBlic/

01/09/2021 10:10

LAJMI I FUNDIT: Shtyhet edhe ndeshja tjetër e La Ligas, Atletico Madrid – Athletic Bilbao