Lajme

Pse u takuan Albin Kurti e Agim Bahtiri? (Foto)

08/11/2017 15:09
nga:Gazeta Blic

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet ditën e hënë. Të gjitha subjektet politike janë vënë në lëvizje për ta zgjidhur këtë bllokadë institucionale, pasi që edhe dy muaj pas zgjedhjeve akoma nuk është zgjedhur kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryeministri.

Veriu.info ka siguruar një fotografi, ku shihet deputeti i VV-së dhe ish lideri i këtij subjekti politik, Albin Kurti në takim me nënkryetarin e AKR-së, Agim Bahtiri.

Nuk dihet pse janë takuar, por partitë politike ditëve të fundit i kanë intensifikuar veprimet për dalje nga kjo krizë politike.

Ndryshe, Kurti e Bahtiri në vazhdimësi kanë pasur afërsi politike, ku edhe në fund të vitit të kaluar VV-ja ka hyrë në koalicion me AKR-në në Mitrovicë./Veriu.info

07/19/2018 21:54

Ministri Shyqiri u takua me ekipin nga Banka Botërore