Sporti

Prishtina – Ferizaj, të dielën nga ora 17:00

03/11/2020 15:30
nga:M K

Këtë fundjavë fillon edhe faza e fundit në IPKO Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina e pret Ferizajn me të vetmin synim fitoren dhe ruajtjen e distancës me kreun, Ballkanin.

Takimi do të zhvillohet nga ora 17:00, megjithëse ende nuk është bërë zyrtare nga shtëpia numër një e futbollit kosovar.

Djelmoshat e Armend Dallkut momentalisht pozicionohen në vendin e katërt të renditjes tabelare me tre pikë më pak se therandasit, derisa në xhiron e radhës padyshim se llogariten favoritë.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat të dielën, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

12/19/2020 10:12

Interesant në elitën kosovare të basketbollit, derbi në Rahovec