Showtime

Princi Philip feston ditëlindjen e 98-të

06/11/2019 22:06
nga:N S

Gëzuar ditëlindjen Duka i Edinburgut!

Princi Philip është duke festuar ditëlindjen e 98-të në privatësi, por në mediat sociale, Mbretëresha dhe familja e tij po ia shënojnë publikisht.

Duka dhe Dukesha e Cambridge dëshiruan që të ndajnë disa fotografi të bukura të tij në Tëitter dhe në Instagram, njofton Klan Kosova.

“I dëshirojmë një ditëlindje të lumtur të Lartësisë së Tij, Dukës së Edinburghut”.

Një fotografi tregoi çiftin mbretëror në vitin 2016 duke përshendetur në drekën e Patronit, e cila u mbajt për të shënuar përvjetorin e 90-të të madhështisë së tij.

Një tjetër foto ishte e Kate dhe Philip në të njëjtën ngjarje, ndërsa e dyta tregoi Ëilliam dhe gjyshin e tij duke shijuar një ditë në finalen e Kupës së Botës Rugby.