Sporti

Prezentohet transferi i ri i Barcelonës

01/13/2018 12:31
nga:Y.K

Barcelona e ka prezantuar edhe transferin e dytë këtë merkato

Pas Phlippe Coutinhos i cili u transferua nga Liverpool transferi i dytë i kësaj skuadre është kolumbiani Mina, shkruan Gazeta Blic

Yerry Mina luan në qendër të mbrojtës dhe i ka ka kushtuar klubit spanjoll 11.8 milonë euro.

I ardhuri nga Palmerias ka thënë që shpreson shumë që do të mësojë shumë nga Leo Messi, Andres Iniesta Gerard Pique dhe Javier Mascherano.

“Shpresoj të mësoj sa më shumë nga Messi, Piqué, Umtiti, Masche, të gjithë. Shpresoj të kontribuoj në skuadër dhe të fitoj trofe, që është më e rëndësishmja”, shtoi ai. /Gazeta Blic

 

01/19/2018 09:29

Sergi Roberto dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për rinovim të kontratëns