Lajme

Presidenti serb thotë se evropianët dhe rusët i kanë miq të vërtetë

10/04/2018 08:57
nga:A. R.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se Serbia i konsideron evropianët dhe rusët “miq të vërtetë”,

Ai në një intervistë për Washington Post theksoi se megjithatë Moska ishte në anën e Beogradit në Këshillin e Sigurimit të OKB kur të tjerët nuk ishin.

Kjo deklaratë e tij vjen pak ditë pas vizitës që i bëri Moskës ku e tukaua me homologun e tij rus, Vladimir Putin.

Dy presidentët gjatë takimit kanë biseduar edhe për Kosovën, transmeton Klan Kosova.

06/26/2019 23:54

LAJMI I FUNDIT: Juventusi arrin akordin me De Ligt, 12 milionë euro në sezon