Sporti

Postimi interesant i Amir Rrahmanit pak kohë pasi u rrëzua qeveria Kurti

03/26/2020 10:02
nga:M K

Padyshim se vëmendja e të gjithëve dje ishte te seanca e mosbesimit që partneri qeverisës i VV’së, LDK’ja e kishte inicuar.

Në fund të ditës, diku afër mesnatës, me 82 vota pra, kaloi ky mocion që nënkuptonte se qeveria tash është në dorëheqje, përcjell GazetaBlic.

Ndërkaq, ishin të shumtë figurat publike që kishin reaguar pas kësaj ngjarje, teksa nuk mundi t’i largohej as kapiteni i kombëtares së Kosovës dhe anëtari i Veronas, Amir Rrahmani.

Me një postim interesant në rrjetin social “Instagram”, Rrahmani shfaqi në njëfarë mënyre përkrahjen për Albinin.

Më poshtë postimi i plotë:

/GazetaBlic/

09/05/2020 20:13

Rrahmani: E njohim mirë kundërshtarin, do të përgatitemi maksimalisht