Sporti

Portieri egjiptian i jashtëzakonshëm, vjen me pritjen e vitit

09/22/2019 15:19
nga:M K

Portierët vazhdojnë të jenë ndoshta pjesa më e rëndësishme e secilës skuadër.

Angazhimi i tyre është i pashoq, derisa një që ka ndodhur dje, kalon secilin limit, shkruan GazetaBlic.

Mahmoud Gad i cili luan për Enppi Club, gjatë ndeshjes së skuadrës së tij në Ligën Premier të Egjiptit, ka bërë një pritje, që duket pothuajse e pamundur.

Gjithçka nisi nga një top i gjatë diagonal i pasuar nga një futbollist i Pyramides që kërkonte të gjente shokun e tij të skuadrës, mirëpo aty shfaqet, Gad i cili vjen nga zona e tij dhe e largon topin me kokë.

Për ta shikuar përfundimin e aksionit, më poshtë videoja:

/GazetaBlic/

01/15/2020 22:31

Policia egjiptiane bastis Zyrën e Anadolu Agency në Kajro, arreston 4 punonjës