Sporti

Messi sulmon ashpër Barcelonën: Suarez nuk e meritonte të dëbohej në këtë mënyrë

09/25/2020 11:50
nga:Mergim Rreci

Superylli argjentinas, Lionel Messi ka kritikuar ashpër formën e largimit të Suarez nga Barcelona.

Argjentinasi ka postuar në Instagram një mesazh emocionues në drejtim të Suarez, përcjell GazetaBlic.

“Unë tashmë kisha filluar ta imagjinoja, por sot hyra në dhomën e zhveshjes dhe më doli e vërtetë. Do të jetë kaq e vështirë të mos vazhdosh të ndash çdo ditë me ty si në fushë ashtu edhe larg tyre.

“Do të na mungosh kaq shumë. Kemi kaluar shumë vite bashkë, shumë shokë, shumë dreka dhe shumë darka. Kaq shumë gjëra nuk do t’i harrojmë kurrë, gjatë gjithë kohës që kemi kaluar së bashku.

“Do të jetë e çuditshme të të shoh në një fanellë tjetër dhe shumë më tepër të dalësh kundër meje në fushë. Keni merituar një lamtumirë që përshtatet me atë që jeni: një nga lojtarët më të rëndësishëm në historinë e klubit. Dikush që arriti gjëra të mëdha për ekipin dhe në nivelin individual.

“Ju nuk e meritonit që ata t’ju dëbonin jashtë ashtu siç e bënë. Por e vërteta është se në këtë fazë asgjë nuk më habit më. ” shkruajti Messi për Suarez.

Kujtojmë që Messi ka qenë kryefjala e këtij viti te Barcelona, ai dëshironte largimin nga klubi por që këtë gjë nuk e arriti pasi nuk u lejua nga klubi.

/GazetaBlic/