Sporti

Plasin të qeshurat pas ndeshjes Liverpool-Southampton, ja çfarë bëri Salah

04/06/2019 11:29
nga:Ideal

Mbrëmë Liverpool arriti të shënoi fitore të madhe 1-3 kundër Southampton. Kjo fitore ishte një hap i madh i Liverpool për luftën për titull të Premier Ligës.

Salah dhe Henderson ishin protagonist të ndeshjes. Ata arritën të shënonin golat e fitores për Liverpool-in. Egjiptiani kishte nëntë ndeshje pa shënuar.

Këtë rekord ‘të zi’, Salah e ka kthyer në shaka, duke u tallur me Hendersonin pas ndeshjes.

“Shënova gol pas 9 ndeshjeve ndërsa ai (Henderson) pas 20 viteve, jam shumë i lumtur.”, kishte thënë për gazetarët Salah.

Liverpool për momentin janë të parët në tabelë me dy pikë më shumë se Manchester City por që këta të fundit kanë një ndeshje më pak.

05/26/2018 10:55

Gerrard i drejtohet yllit të Liverpoolit: Shpresoj që sonte do të jetë nata e jote