Lajme

Plani i Isa Mustafës për t’i fituar zgjedhjet në LDK (Grafika)

06/12/2019 22:54
nga:Gazeta Blic

“Expose” nga burime të saja Brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës ka marrë vesh, se kreu aktual i kësaj partie, Isa Mustafa po mendon edhe për një mandate të tretë.

Sipas këtyre burimeve, Isa Mustafa është duke u munduar që përmes tri degëve të mëdha, Ferizajt që ka mbi 20 delegatë, Mitrovicës që ka 14 delegatë dhe Prizrenit, duke llogaritur këto edhe votat e Rahovecit dhe të disa degëve që kontrollon, ta rimarrë mandatin e tretë.

Gjithnjë sipas këtyre burimeve, të dokumentarit “Expose”, që u transmetua sonte, Isa Mustafa po pretendon që t’i marrë më shumë se 120 delegatë, duke e bërë kandidatin më serioz për kryetar të LDK-së.

Deri më tani, në dy nga këto tri degë të mëdha, atë të Mitrovicës dhe të Ferizajt ka probleme të mëdha.

Edhe në Ferizaj, edhe në Mitrovicë, ka pasur rrahje në disa nga kuvendet zgjedhore në nëndegëve, raporton gazeta Blic.

Ismet Beqiri për rrahjet në LDK: Kemi dëshmi që janë përfshirë njerëz të partive tjera