Sporti

Pjesa e parë në “Artemio Franchi” mbyllet me tre gola të shënuar, mësoni rezultatin në duelin Fiorentina – Roma

12/20/2019 21:37
nga:M K

Fiorentina ka ngushtuar epërsinë ndaj Romës në 1-2.

Milan Badelj shfrytëzoi në maksimum një pakujdesi në mbrojtjen gjallorose për ta hapur sërish ndeshjen, shkruan GazetaBlic.

Tashmë është mbyllur fraksioni i parë, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në atë të dytin.

Më poshtë edhe goli i tretë i duelit:

HT’ Fiorentina – Roma 1-2

VIDEO

Për Romën ndërkaq realizuan Dzeko në minutën e 19’të dhe Kolarov nga gjuajtja e lirë tre minuta më pas.

/GazetaBlic/

06/27/2020 23:42

Lazio fiton dhe shpreson në titull, Fiorentina ende në rrezik