Sporti

Pjanic i thotë ‘Jo’ Realit dhe Paris SG-së

06/12/2019 14:12
nga:Ideal

Ylli i Juventusit, Miralem Pjanic foli mbrëmë për media pas humbjes 2-1 të Bosnjes kundër Italisë.

Pjanic është duke u lidhur me një lëvizje për në Real Madridin dhe Psg – por natën e fundit ai zbuloi dëshirën e tij për të qëndruar në Torino:

“Unë kam katër vjet në kontratën time me Juven dhe ne e duam njëri-tjetrin”.

“Unë jam i lumtur, këtu, e dua këtë klub dhe jam i sigurt se mund t’i jap shumë për këtë skuadër, ndihem i lumtur dhe më pëlqejnë tifozët, ne duam ta fitojmë Ligën e Kampionëve dhe shpresojmë ta arrijmë sa më shpejt që është e mundur “.

Juventusi gjithashtu nuk kanë ndërmend të shesin Pjanic edhe nëse një ofertë mbi 80 milionë euro mund ta bindë Zonjën e Vjetër.

Pjanic, megjithatë, nuk dëshiron të largohet nga Torino dhe ai e konfirmoi dëshirën e tij me zë të lartë dhe shumë qartë.

Ylli i Bosnjës arriti në Torino në verën e vitit 2016 për 32 milionë euro nga romakët./GazetaBlic/