Sporti

Piatek flet pas fitores ndaj Cagliarit, shikoni se me sa entuziazëm flet ‘El Pistolero’

02/11/2019 09:13
nga:Ideal

Piatek po kalon në formë të mirë tek skuadra e Milanit, pas transferit nga Genoa.

Piatek arrit të shënoi dhe në ndeshjen e mbrëmshme që Milani e luajti ndaj Cagliarit e që pikërisht sulmuesi i ri arriti që të vendos golin  e tretë në atë takim, shkruan GazetaBlic.

Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje dhe se ndihet mirë të klubi nga San Siro.

“Natyrisht që futbolli polak nuk është i vështirë si në Serie A, por Genoa është në të njëjtën ligë si Milani”.

“Kam shënuar gola atje gjatë gjithë kohës, pra vetëm duhet të vazhdojë të jem i fokusuar. Ndihem shumë mirë këtu, dua të shënoj në çdo ndeshje, do të shohim”, ka thënë Piatek për Sky Sport Italia.

/GazetaBlic/