Sporti

Philippe Coutinho operohet me sukses

04/24/2020 23:34
nga:M K

Një problem me kyçin e djathtë të këmbës dhe është dashur t’i nënshtrohet operacionit.

Futbollisti i shumëpërmendur ende pa u hapur merkatoja e verës, Philippe Coutinho ka qenë pjesë e një ndërhyrjeje kirurgjike, përcjell GazetaBlic.

Kështu ka njoftuar klubi bavarez përmes një komunikate zyrtare.

Braziliani edhe më tutje është duke qëndruar në Gjermani, aty ku është në përfundim e sipër të përfundimit të huazimit dyvjeçar nga Barcelona.

Në fund të edicionit, ai pritet të kthehet në “Camp Nou”, prej ku edhe parashihet të largohet përfundimisht.

Chelsea shihet si destinacioni i tij më i mundshëm.

/GazetaBlic/

05/15/2020 21:12

S’ka oferta për Coutinhon