Lajme

Petrit Zogaj: Kalkulimi i gabuar i Albin Kurtit

01/21/2020 01:33
nga:Gazeta Blic

Analisti politik, Petrit Zogaj ka shkruar ae Albin Kurti është duke bërë kalkulim të gabuar.

Sipas tij, nëse dështon forimimi i Qeverisë së re, atëherë përgjegjësinë e ka Vetëvendosje, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë:

Kalkulimi i Albinit qe masi ka dal fitues ne zgjedhje edhe perkunder ndarjes se partise, se do te ndodhe e njejta edhe pas kesaj situate te coroditun me LDK eshte i gabuar.

Derisa ndarjen e LV-se njerezit e kane pare te orkestrume edhe LV viktim, kesaj radhe keto negociatat me LDK dhe shtyrja per poste, LV e lene ne pozite te partise se pazarve dhe e ben njesoj pergjegjese.

S’ka narracion parazgjedhor qe do ta arsyetonte mosberjen e koalicionit dhe shkuarjen ne zgjedhje.

LV eshte pergjegjese ne masen me te madhe te saj.

Flet deputetja e LDK-së që nuk e votoi Glauk Konjufcën: “Të ndahet hisja ashtu siç na kanë dhënë qytetarët”

09/22/2020 20:18

Albin Kurti tregon për herë të parë një pyetje që ia kishte bërë Hashim Thaçit në takim