Cool

Peshku goditi peshkatarin në kokë, shkëputet dhe largohet prej karremi (Video)

09/23/2017 08:29
nga:A. R.

Grupi i peshkatarëve që peshkojnë në Queensland të Australisë, kanë treguar një rast kur peshku i njohur si marlin, ia ka dalë të ikë nga peshkatari.

 

Ky i fundit është goditur me trupin e gjallesës, por ka shpëtuar pa u shpuar nga zgjatimi që kishte në pjesën e përparme, transmeton Telegrafi.

“Kapja e një peshku gjigant në mes të detit do ishte e përkryer, por në këtë rast ka mundur të kishte pasoja jete”, ishte komenti që e përshkruante ngjarjen.

Më poshtë mund të shihni momentin dramatik, kur preja u largua nga karremi dhe u kthye sërish në det. /Telegrafi/

https://youtu.be/mKrR5qQXvKI

01/23/2020 14:51

Doli të peshkojë, peshku i ngulet në qafë /Foto +18