Sporti

Pesë muaj në mbyllje, ende asgjë e re në lidhje me akuzën për Ronaldinhon!

07/08/2020 10:06
nga:Lorik J

Ish-futbollisti brazilian, Ronaldinho Gaucho ka kaluar pesë muaj në mbyllje të vetmuar në Paraguai dhe akoma nuk ka një nisje procedurale në çështjen me të cilën përballet për përdorimin e një pasaporte false për të kaluar në Paraguai.

Ish-ylli i Barcelonës, PSG-së dhe Milanit dhe vëllai i tij Roberto së pari mbajtën burgun në një stacion policie që strehojnë kriminelë të profilit të lartë dhe që nga 7 prilli janë në arrest shtëpiak, të cilin ata e kryejnë në një hotel në kryeqytetin e Paraguai, përcjell GazetaBlic.

Akuza për “përdorim të dokumenteve publike me përmbajtje false” bart një pritje të dënimit me burg deri në pesë vjet.

Hetimi po vazhdon nga Prokuroria, e cila në dy muaj duhet të paraqesë një letër përfundimtare të akuzës ose lirimit.

/GazetaBlic/