Lajme

Peru: Konfiskohen 1520 bretkosa që shiteshin ilegalisht

07/16/2017 11:02
nga:A. R.

Autoritetet e Perusë kanë konfiskuar 1520 bretkosa që është dashur të përfundojnë në preparate afrodiziakë që të shiten në tregun në Lima ka bërë të ditur Qendra Kombëtare për Pyje dhe Faunë(SERFOR), transmeton Hina e Kroacisë.

Bretkosat në qese plastike janë gjetur në vende të fshehta në disa autobusë në veri të Perusë dhe kanë qenë të dehidruara por të gjalla.

11/05/2019 15:33

‘Bretkoca’ që do të na ndryshojë